Jak sprawdzić ID w WordPress?

Kiedy konfigurujesz motyw, wtyczkę lub jakiś snippet dla WordPress, możesz spotkać się z określeniem w stylu “ID strony”, albo “ID posta”, “ID kategorii”, czy też ID czegokolwiek na WordPress.

Na szczęście ID w WordPress proste do sprawdzenia. Są dwa szybkie sposoby.

Sprawdzanie ID w WordPress

Standardowo dla użytkownika WordPress nie pokazuje ID. Ale jak jesteś zalogowany to możesz je zobaczyć w prosty sposób. W zależności jakie ID poszukujesz, przejdź do edycji danego elementu.

Jak sprawdzić ID wpisu, strony, kategorii, tagu w WordPress

Aby sprawdzić ID wpisu na stronie WordPress, bez użycia dodatkowych wtyczek, wystarczy, że przejdziesz do edycji interesującego Ciebie wpisu. Następnie zerknij w pasku adresu przeglądarki internetowej. Ten adres URL, który widzisz będąc w edycji posta zawiera interesujące Cię ID wpisu. Jeżeli nie masz dodatkowych opcji w konfiguracji WordPress, które maskują adresy lub zmieniają foldery to powinieneś zobaczyć coś takiego

/wp-admin/post.php?post=3455&action=edit

W tym przypadku gdzie widzisz post=3455 to ID wpisu na WordPress. Oczywiście sama liczba, bez post=.

Dokładnie w ten sam sposób znajdziesz ID strony, kategorii lub innych taksonomii w WordPress.

Wtyczka do sprawdzenia ID w WordPress

Jeżeli uważasz, że wygodniej będzie mieć wtyczkę, która bezpośrednio na stronie wpisów, stron lub taksonomii wyświetli ID to żaden problem. Pamiętaj jednak, że to kolejna wtyczka w WordPress… im mniej, tym lepiej!

A więc zainstaluj wtyczkę Show Pages IDs. Jest ona banalnie prosta i lekka, dlatego też jest to mój faworyt.

Włącz wtyczkę i to tyle. Od teraz, na stronach wpisów, kategorii, stron, załączników i wszystkich innych taksonomii pojawi się dodatkowa kolumna ID.

Show Pages IDs

Czy wiesz, że udostępniając ten artykuł pomagasz mi? Dziękuję za Twoje wsparcie.

Dodaj komentarz

Shopping Cart

No products in the cart.